Studenti

Nabízíme středoškolákům nejrůznější aktivity, ať už je baví matematika, biologie, fyzika nebo chemie. Naším prostřednictvím se mohou zúčastnit například pitvy na veterině, nebo soutěžit v týmu s kamarády v univerzitních laboratořích. Studentům pomáháme najít vhodného vedoucího SOČ a se získáním peněz na pokusy. Ti mají také možnost přihlásit se mezi ty nejnadanější a získat tak stipendium 30 000 korun ročně. Nezapomínáme však s nabídkou ani na žáky základních škol, jejichž zájmem je matematika. Podporujeme příliv začínajících i zkušených vědců do regionu. Mladým doktorandům nabízíme možnost získat stipendium 100 000 korun ročně, aby se mohli naplno věnovat vědecké činnosti.

 


Podpora SOČ

Středoškolská odborná činnost je soutěž středoškoláků v řešení problémů v jednom z 18 vědních oborů, která probíhá formou prezentací na soutěžních přehlídkách. Nejúspěšnější řešitelé často reprezentují Českou republiku na obdobných mezinárodních soutěžích.

Zahraniční stipendia

Projekt Stipendia pro zahraniční studenty vysokých škol - je určený pro zahraniční studenty ze zemí mimo EU a uchazeče se zájmem o navazující magisterské studium a Ph.D. studium. Podporovány jsou především technické a přírodovědné obory na partnerských univerzitách v Brně.

Stipendia pro studium v anglických studijních programech

Programy nabízející stipendia pro studenty, kteří chtějí studovat konkrétní vybrané obory vyučované v anglickém jazyce. Stipendia jsou určená pro studenty z celého světa, mimo Evropskou unii.

Vyberskoly.cz

Webová platforma „www.vyberskoly.cz“ vznikla původně pod záštitou Jihomoravského kraje jako online podpora pro Festival vzdělávání, který se každoročně pořádá na BVV v Jihomoravském kraji. V současnosti se jedná o jeden z mnoha produktů v oblasti ICT tools organizace JCMM, z. s. p. o.

T-Exkurze

Chtěl by sis pohrát se skalpelem nebo odhalit důvody velkých katastrof? Zkusit ovládat metody pro izolaci DNA, anebo software pro modelování chemických reakcí ve 3D? Zajímaly by tě základy robotiky či výroby GMO? Že se k těmhle věcem ve škole nedostaneš?

PPNS - Podpora Nadaných Studentů

Nadáči jsou úžasná skupina chytrých, pracovitých a zvídavých studentů a studentek z Jihomoravského kraje, kteří často patří mezi ty nejlepší ve svém oboru! Mají zálibu v přírodovědě a technice, rádi zkoumají, bádají a vymýšlí. A i ty můžeš patřit mezi ně!

Brno Ph.D. Talent 2019

Uvažuješ o doktorském studiu na brněnské univerzitě? Máš talent pro technické nebo přírodní vědy? Máš v hlavě zajímavý a inovativní vědecký projekt? Soutěž o stipendium ve výši 100 000 Kč ročně po dobu 3 let je právě pro tebe!

Česká centra v zahraničí

Cílem našich center je nabídnout studentům partnerských univerzit kurzy českého jazyka, přiblížit kulturu České republiky a zájemcům o studium na vysokých školách v Brně poskytnout poradenskou pomoc.

Robotiáda

Robotiáda je mezinárodní robotická soutěž určená pro holky a kluky od 6 do 19 let. Nemusíš se bát, protože tě nečeká žádné biflování, ani to není žádná olympiáda! Přáli jste si někdy sestrojit vlastního robota? Takového, co se dá naprogramovat a poslechne vás na slovo? Právě to bude vašim úkolem, ale zároveň také vstupenkou k účasti v tomto dechberoucím kybernetickém klání, jehož součástí jsou mladí konstruktéři se svými robotickými „robátky“. Postav dohromady se svými spolužáky funkčního robota z Lega jako živého! Roboti – to je Robotiáda!

N-Trophy - projekt dočasně pozastaven!

N-trophy je soutěž pro středoškoláky plná experimentů a bádání odehrávající se v unikátním univerzitním prostředí. Týmy soutěží ve čtyřech oborech – v biologii, v chemii, ve fyzice a v logice. Spousty úkolů však v sobě schovávají aspekty i dalších vědních oborů. Soutěž je určena pro studenty středních škol z České a Slovenské republiky. N-trophy je realizována za podpory Jihomoravského kraje.