Projekt Stockholm Junior Water Prize

Studuješ na střední škole a chceš dále zúročit svou práci SOČ nebo závěrečnou práci s tematikou Voda a její udržitelnost?

Mendelova univerzita v Brně se stala pořadatelskou institucí soutěže a JCMM jejím partnerem.

 

Stockholm Junior Water Prize je mezinárodní projekt, kterého se každoročně účastní tisíce studentů středních škol z více než 30 zemí světa. Přihlásit se může každý středoškolák, který studuje na české škole buď jako jednotlivec, nebo ve dvoučlenném týmu. Studenti soutěží o nejlepší projekt, který se přímo nebo nepřímo týká vody a její udržitelnosti.

Co může student účastí v soutěži získat?

Pět nejlepších prací bude usilovat o výhru na univerzitní půdě Mendelovy univerzity. Vítěz národního kola získá 25 000 Kč, pamětní diplom a hrazenou cestu na Mezinárodní kolo do Stockholmu včetně ubytování a stravy, kde cenu vítězi předá patronka ceny, švédská korunní princezna Viktorie.

 

Soutěž se poprvé po 25 letech dostala do České republiky, za Jihomoravský kraj se ho zúčastnili hned tři studenti v národním kole. Cecílie Čechová, studentka gymnázia Křenová podpořená JCMM, reprezentovala naši republiku, resp. Jihomoravský kraj v mezinárodním kole ve Stockholmu.

Co má pro účast v soutěži student udělat?

Podmínkou je odevzdat anotaci a následně písemnou práci, kterou posoudí odborná porota složená z odborníků napříč republikou.

Termín pro zaslání anotace: do 29. 1. 2023

Termín pro zaslání práce (elektronické odevzdání, v českém jazyce, rozsah 20 stran, WORD nebo PDF): 31. 3. 2023

Termín národního kola pro nejlepších 5 prací: 24. 5. 2023

Termín mezinárodního kola: 28. 8. - 1. 9. 2023

Přihlaš se na stránkách soutěže.

Váš člověk

Mgr. Filip Červinka

hlavní organizátor soutěže na Mendelově univerzitě v Brně
filip.cervinka@mendelu.cz +420725280417

Ing. Alena Hynková

kontaktní osoba
alena.hynkova@jcmm.cz +420724206697