Projekt Stockholm Junior Water Prize

Studuješ na střední škole a chceš dále zúročit svou práci SOČ nebo závěrečnou práci s tematikou Voda a její udržitelnost?

Mendelova univerzita v Brně se stala pořadatelskou institucí soutěže a JCMM jejím partnerem.

 

Stockholm Junior Water Prize je mezinárodní projekt, kterého se každoročně účastní tisíce studentů středních škol z více než 30 zemí světa. Přihlásit se může každý středoškolák, který studuje na české škole buď jako jednotlivec, nebo ve dvoučlenném týmu. Studenti soutěží o nejlepší projekt, který se přímo nebo nepřímo týká vody a její udržitelnosti.

Co může student účastí v soutěži získat?

Pět nejlepších prací bude usilovat o výhru na univerzitní půdě Mendelovy univerzity. Vítěz národního kola získá 50 000 Kč, pamětní diplom a hrazenou cestu na Mezinárodní kolo do Stockholmu včetně ubytování a stravy, kde cenu vítězi předá patronka ceny, švédská korunní princezna Viktorie.

 

Soutěž se poprvé po 25 letech dostala do České republiky za Jihomoravský kraj se ho zúčastnili hned tři studenti v národním kole. Cecílie Čechová, studentka gymnázia Křenová podpořená JCMM, bude naši republiku, potažmo Jihomoravský kraj reprezentovat v mezinárodním kole ve Stockholmu.

Co má pro účast v soutěži student udělat?

Podmínkou je odevzdat anotaci a následně písemnou práci, kterou posoudí odborná porota složená z odborníků napříč republikou.

Termín pro zaslání anotace: 14. 3. 2022

Termín pro zaslání práce (elektronické odevzdání, v českém jazyce, rozsah 20 stran): 30. 4. 2022

Přihlaš se na stránkách soutěže.

Váš člověk

Mgr. Filip Červinka

hlavní organizátor soutěže na Mendelově univerzitě v Brně
filip.cervinka@mendelu.cz +420725280417

Ing. Alena Hynková

kontaktní osoba
alena.hynkova@jcmm.cz +420724206697