Dominik Trnka

Resolvents of Hyperoperads

Školitel: RNDr. Martin Markl, DrSc.

Instituce: Masaryk University, Faculty of Science

Obor: Mathematics

 

O projektu

Batanin-Markl's theory of operadic categories is a new, general approach for description of operads and operad-like structures as algebras over a certain terminal hyperoperad. Resolvents of these hyperoperads describe homotopical versions of the structures, which have numerous and nontrivial applications to other fields of mathematics and physics. The aim is to explicitely describe the resolvents of some of the hyperoperads.

 

Kde se profesně vidím za 10 let

Aktuální plán je za 4 roky dodělat doktorát, na něj navázat postdokem (nebo dvěma) v zahraničí, a poté se v klidu vrátit zpět do Brna a pracovat ve výzkumu buď ve spolupráci s Masarykovou Univerzitou nebo Akademií Věd.

 

Proč mám rád/a Brno

Vyrostl jsem tu. Je tu hodně dobře dostupné kultury - divadla, koncerty, festivaly a taky příležitostí, jak se na kultuře přímo podílet. Je tu spousta podniků podněcujících k posezení nad pivem nebo večeří s kamarády, rodinou, kolegy... Brno je ideálně velké (malé) na to, aby tu bylo všechno, co by člověk mohl potřebovat a  zároveň tu toho nebylo moc. Navíc pořád ještě se dá po Brně pohybovat na kole. Dál si vážím toho, že v okolí Brna máme krásnou přírodu