Iveta Lolová

Topology optimization of line-start synchronous machines

Školitel: Ing. Jan Bárta, Ph.D.

Instituce: Brno University of Technology, Faculty of Electrical Engineering and Communication

Obor: Power Systems and Power Electronics

 

O projektu

This project deals with the topology optimization (TO) based on the normalized Gaussian network of line-start synchronous machines. TO can lead to a reduction in energy consumption worldwide thanks to the higher efficiency of optimized electrical machines. The project aims to develop the methodology of TO for line-start synchronous machines. The methodology will use the evaluation algorithm, which leads to a reduction in computational time due to the preselection of unfeasible geometries.

 

Kde se profesně vidím za 10 let

Po dokončených doktorských studiích si plánuji najít postdoktorskou pozici v oblasti topologických optimalizací se zaměřením na elektrické stroje. Za deset let bych ráda založila výzkumný tým nebo se připojila k již existujícímu v České republice, nejlépe v Brně. Zde bych ráda využila všechny nasbírané zkušenosti pro další vývoj elektrických strojů, který je zásadní pro snižování spotřeby elektrické energie.

 

Proč mám rád/a Brno

Neboť jsou v Brně usídleny jedny z nejprestižnějších univerzit v ČR, je zde mnoho lidí plných potenciálu a touhou dělat svět lepší skrze vědu. Brno těmto lidem nabízí mnoho skvělých míst a dobrou atmosféru. Dále mám ráda všudypřítomnou gastronomii.