JCMM na Festivalu vědy

Ve dnech 3. a 4. září 2021 se na Dopravním výcvikovém hřišti Městské policie Brno uskutečnil další ročník Festivalu vědy s JMK. V letošním roce se účastnil rekordní počet vystavovatelů (celkem 35) a byl i rekordní počet účastníků za oba dva dny – 6600 osob. Na návštěvnosti se podílelo i dobré počasí a skvělá organizace pod vedením Hvězdárny a planetária Brno.

"JCMM na svém stánku prezentovalo aktivity, které nás charakterizují. Festival vědy jsme pojali jako závěrečné představení projektu ORION, který končí v září 2021," zmínil Michael Doležal, manažer projektu Orion s tím, že se studenty mimo jiné hovořili o programech JCMM pro středoškoláky (SOČ, PPNS, T-exkurze), pedagogy informovali o zapojení do projektu iKAP.

Jako lákadlo představil stánek JCMM „ponk“ včetně nástrojů a dřevěného materiálu pod vedením Jiřího Michele, metodika projektu EduSTEM. Řemeslný koutek byl zajímavý i pro učitele díky ukázce metodických materiálů pro výuku. Velký zájem u studentů vzbudila 3D tiskárna a její výtvory.