Blíží se finále Brno Ph.D. Talent

Brno tento týden čeká finále soutěže pro studenty doktorských studijních programů čtyř partnerských brněnských univerzit Brno Ph.D. Talent. Jejich úkolem je přesvědčit odbornou komisi hodnotitelů složenou ze zahraničních vědců, že jejich vědecká práce je výjimečná. 

Do letošního ročníku mladí vědci a vědkyně z České republiky i ze zahraničí přihlásili celkem 145 vědeckých prací. Finále, které se koná 14.—16. 12. 2021, se letos účastní 52 vědeckých projektů, mezi nimi i práce zahraničních doktorandů. Stipendium na tři roky získá 25 nejlepších.

Absolutní špička mladých vědeckých talentů představí na JCMM dosavadní výsledky svého projektu před odbornými komisaři. Práci musí prezentovat v angličtině – ta je soutěžním jazykem. Motivací pro soutěžící je nejen vstupenka do světa úspěšných vědců, ale i finanční benefit – stipendium v hodnotě 300 tisíc korun. Přesně tolik získá každý vítěz na tři roky svého výzkumu.

Kompletní výsledky letošního ročníku budou známy ve čtvrtek odpoledne na tomto odkazu. Dotaci poskytuje statutární město Brno. Projekt je součástí Regionální inovační strategie. Jeho realizaci zajišťuje JCMM, z. s. p. o.

Brno 21_12_13

veronika.hollerova@jcmm.cz PR, marketing, média, T: 777 908 294

barbora.dofkova@jcmm.cz podrobnosti k projektu, T: 724 929 257