25. a 26. 11. 2021
přidat do kalendáře
- nezadáno -
zdarma
602 602 054
nejvíce ocení
studenti
exkurze

První pomoc

Pokud se nebojíš krve, přijď. Pokud se bojíš, přijď taky. Bude umělá. A možná bude i stříkat...

Zveme tě na T-exkurzi, která bude tentokrát ve formě praktického kurzu první pomoci.

Jdeš po ulici, míjíš přechod pro chodce. Chvíli na to slyšíš zakvílení brzd a náraz. Když se otočíš, vidíš tmavě červené auto zaparkované o obrubník. Kus před ním leží na ulici člověk. Nehýbe se. Pod ním se objevuje skvrna stejné barvy jako to auto a zvětšuje se. Přibíhá jakási paní a hystericky ječí. Nervózní řídiči, co neohou projet, začínají troubit. Ti, co to viděli, zděšeně stojí a koukají. Jak se v takové situaci zachováš, víš to? Chceš to vědět? A chceš to umět?

Víš, na kterou stranu se má správně vytáčet klíště? Víš, jak moc se musí bouchnout do hrudní kosti, aby se po zásahu elektrickým proudem srdce zase „rozběhlo“? Víš, jak vylovit tonoucího, který volá o pomoc? Víš, jak moc se má kašlat, aby se zabránilo infarktu? A víš, proč jsou tohle všechno kraviny? 

Kurz je pořádán ve spolupráci se ZDrSem - první pomoc zážitkem, z.s., který v podobě projektu Prázdninové školy Lipnice v roce 1996 jako první v ČR začal aktivně rozvíjet metodiku výuky prostřednictvím autentických simulací a řízené reflexe prožitků v nich získaných. Jsme přesvědčeni, že pro získání potřebných život zachraňujícíh dovedností, tak, aby je byl člověk schopen použít i v emočně vypjatých situacích, je právě výuka zážitkem tím správným směrem a že vlastně ani první pomoc nelze (dobře) učit jinak.

Termín 1: 25. 11. 2021, 9:00 - 16:00 hodin

Termín 1: 26. 11. 2021, 9:00 - 16:00 hodin

 

Jsi středoškolák a zajímá tě věda a výzkum? Chystáš se na vysokou a chceš "ochutnávku" svého vybraného oboru? Přihlaš se na T-exkurzi. 

Jak se přihlásit, další témata a termíny jednotlivých exkurzí.