Projekt PPNS

PODMÍNKY ZAŘAZENÍ DO PROGRAMU
 

Jestli budeš v příštím školním roce studovat střední (v případě víceletého gymnázia některý z pěti posledních ročníků) nebo vysokou školu v Jihomoravském kraji, zajímá tě přírodověda a technika, chceš na sobě pracovat a máš ambice, je PPNS pro tebe to pravé. 

Uchazeči o podporu musí projít jednodenním pedagogicko-psychologickým testováním v JCMM, která je ke vstupu do PPNS doporučí, nebo ne. K testování se studenti hlásí skrze tyto stránky. (kapacita testování je v tuto chvíli naplněna, bereme již jen náhradníky přihlašování do 11. června 2022)

Pro školní rok 2022/2023 se testování bude konat 23. a 24. června 2022. Předběžně se můžeš přihlásit už nyní, včas ti dáme vědět o všech termínech e-mailem.

Poplatek za testování bude zřejmě 900 Kč pro ty, kdo jsou testováni poprvé, 1 100 Kč pro ty, kdo už testování absolvovali.

Komu zaplatí testování JCMM?

Testování ti zaplatí JCMM, pokud v tomto školním roce

KDO SE ANI NEMUSÍ NECHAT TESTOVAT?

Do PPNS se můžeš zapojit i bez testování, pokud v tomto školním roce 

JAK VYPADÁ TESTOVÁNÍ
 

Dopoledne studenti hromadně vyplňují dotazníky, odpoledne je čeká individuální 15minutový pohovor s psycholožkami.

TYPY DOTAZNÍKŮ

IST 2000 R umožňuje diagnostikovat celou úroveň poznávacích schopností tvořenou verbální, numerickou a figurální inteligencí, spolu s testem znalostí umožňuje zjistit i fluidní a krystalizovanou inteligenci.

Neo osobnostní inventář zjišťuje pět obecných a široce pojatých dimenzí osobnosti jako je neuroticismus, extraverzi, otevřenost vůči zkušenosti, přívětivost a svědomitost.

Dotazník pro žáka informuje o základních údajích, o studiu, zájmech, realizovaných aktivitách, silných stránkách a plánech.

Den D – testování

Co s sebou?