Brno Ph.D. Talent

Petr Kouba

The Study of the Interactions between the Amyloid Beta Peptide and Small Molecules by Molecular Dynamics and Artificial Intelligence

Školitel: Stanislav Mazurenko

Instituce: Masaryk University, Faculty of Science

Obor: Environmental Health Sciences

 

O projektu

Panuje přesvědčení, že Amyloid beta peptid hraje důležitou roli v propuknutí Alzheimerovy choroby. Proto by studium tohoto peptidu a jeho interakcí s malými molekulami mohlo mít velký přínos v léčbě této choroby. Hlavní výzva studia Amyloid beta peptidu pramení z faktu, že se jedná o neuspořádaný protein, který nemá pevně danou strukturu. K tomuto problému přistupujeme s pomocí simulací molekulární dynamiky a s využitím strojového učení pro následnou analýzu těchto simulací.

 

Proč dělám vědu?

Kariéru ve vědě vidím jako dobrý způsob jak mít pozitivní dopad na společnost, zatímco pracuji na zajímavých problémech, užívám si radost z porozumění (některým) věcem a rozvíjím širokou paletu dovedností.

 

Proč mám rád/a Brno

Na Brnu oceňuji jeho studentský charakter - doložený četným výskytem kaváran, hospod a sportovišť. Dále se mi líbí bohatá kulturní scéna s mnohými skvělými divadly a množstvím událostí uspořádávaných na denní bázi.