Brno Ph.D. Talent

Tomáš Brom

Molecular mechanism of glioblastoma cell differentiation – characterization of REST-TRF2 complex

Školitel: doc. Mgr. Ctirad Hofr, Ph.D.

Instituce: Masaryk University, Faculty of Science

Obor: Genomics and Proteomics

 

O projektu

Glioblastom je nejběžnější a nejzhoubnější nádor mozku vyskytující se u dospělých a zatím nebyla nalezena úspěšná léčba. Byla popsána korelace mezi jeho tumorigenicitou a abnormální expresí REST proteinu, který je hlavním represorem diferenciace nervových kmenových buněk. Telomerický faktor TRF2 chrání REST před proteasomální degradací. Rozrušení REST-TRF2 komplexu je slibným cílem pro vývoj molekulární terapie proti glioblastomu. Cílem je identifikovat kritické interakce komplexu REST TRF2.

 

Proč dělám vědu?

Mým snem po úspěšném získání Ph.D. titulu je vyrazit na několik let do ciziny. Chtěl bych nastoupit na pozici Postdoc v uznávané výzkumné organizaci a získat co nejvíce zkušeností z vědecké praxe, ale také v managementu. Poté bych se chtěl vrátil do Brna, kde bych chtěl vést vlastní výzkumnou skupinu, a tím pomoci vychovat nové generace skvělých českých vědců.

 

Proč mám rád/a Brno

Brno mi přirostlo k srdci z několika důvodů. Mě jako milovníka dobré kávy, těší vyspělá kavárenská kultura, ale také vynikající gastronomická a kulturní vybavenost, která je srovnatelná s velkoměsty v okolí jako například Vídeň, nebo Praha. Přesto si Brno udržuje svou domáckou atmosféru útulného menšího města. Dále se mi líbí jeho kompaktnost, vše se nachází v dojezdové vzdálenosti ať už na kole, nebo pomocí hromadné dopravy.