učitelé matematiky a žáci na ZŠ a nižším gymnáziu

M-exkurze do Mahenova divadla

Dobrý den, 

nic moc jsem si od této akce nesliboval. Skutečnost mě přesvědčila, že projekt má smysl.

Bylo to zábavné a matematika prostoupila nenápadně na povrch. A byla hezkým a zábavným zpestřením a nakonec i vrcholem celého dne.

Moc vám fandím
s pozdravem Ivo Pecl

 

 

M-exkurze do ZOO Brno, Mahenova divadla a DRFG Areny - Kometa Brno

Matematické exkurze, kterých jsme se s žáky 3. tříd zúčastnily, hodnotíme velmi kladně.

 

Celá příprava akce byla na vysoké úrovni, odborná realizace pracovních listů byla velmi dobrá.

 

Je potřeba vždy správně zvolit míru znalostí žáků 3. a 4. tříd, aby byly pracovní listy pro ně vhodné a neodradila je vysoká náročnost. Matematická gramotnost u žáků 1. stupně ZŠ je tímto způsobem velmi dobře rozvíjena, celou myšlenku umocňuje velmi vhodně zvolené atraktivní brněnské prostředí.

 

Doporučily bychom matematické pracovní listy plnit v průběhu celého dopoledne raději v kratších blocích a nikoli najednou v jednom celku. U starších dětí už by toto nemělo být nutné.

 

Děkujeme za realizaci, děti si odnesly z exkurzí spoustu příjemných zážitků a díky tomu, že jsme od tvůrců pracovních listů dostaly jejich kopie, můžeme tak myšlenku přiblížit dětem cestu za zábavnou matematikou přenést i do běžných vyučovacích hodin směrem k dalším žákům.

Se srdečným pozdravem 

Eva a Barbora Peškovy

Tyršova ZŠ

Kuldova 38

 

 

Matematická exkurze do hokejové haly

Ve středu 31. 10. 2018 se 5 žáků ze čtvrté třídy zúčastnilo matematické exkurze. Konala se v DRFG aréně, ve které hraje KOMETA BRNO. Podívali jsme se do kabin domácích i hostů, byli jsme i ve VIP sektoru. Plnili jsme přitom různé úkoly. Třeba zjistit, kolik lidí se vejde do celé budovy. Dozvěděli jsme se, že podle typu akce to může být 8 až 10 tisíc diváků. Také jsme několika způsoby měřili, kolik má hrací plocha na délku a na šířku. Největší zážitek ale byl, když na led přijeli hráči Komety a začali trénovat. Mohli jsme si také koupit různé suvenýry s logem Komety. Většinou jsme si koupili náramky, abychom měli něco na památku. Exkurze se nám moc líbila.

Škoda, že nemohla jet celá třída. Čtvrťáci z Brankovic

 

M-exkurze do ZOO Brno pro SŠ 14. 11. 2018

 

Počítané příklady se mi velmi líbily - studenti si trochu stěžovali, že "to je přece fyzika", ale já to naopak oceňuji - je fajn, když problémy nemáme pod škatulkou "fyzika" nebo "matematika" a když se to někdy propojí.

Jen mám pochybnosti o tom, že by akce tak, jak proběhla, byla efektivním učením matematiky pro celou třídu, o jednom učiteli. Myslím, že by zejména horší studenti počítání brzy vzdali a nedělali nic... takže by z toho byla spíše biologická exkurze. Navíc si myslím, že středoškoláci už k počítání příkladu o lvovi nepotřebují lva nutně vidět:-), takže by skvěle nachystané příklady mohli klidně počítat ve škole, což by mělo i tu výhodu, že by se pak řešení dalo ukázat na tabuli nebo promítnout, což v ZOO nejde.

Zdraví  Petra Eliášová