Mgr. Václav Vydra
Projekt: KaPoDaV

Považuji klienta za experta na jeho vlastní život. Jako k expertovi k němu i přistupuji. Doprovázím jej na jeho cestě za poznáním, změnou, nabráním sil či vypuštěním přebytečné energie. Věřím, že každý z nás má schopnosti dosáhnout toho, co chce. Proto rád utvářím prostor pro cokoli, co klient přinese, a pokud chce, najdeme spolu způsob, jak to zužitkovat na jeho profesní cestě. Poradenství je pro mě živé a autentické setkání dvou lidí, ve kterém můžeme plout na vlnách, nebo se jen tak houpat a vyhřívat na hladině. Záleží na tom, co klient bude považovat za užitečné.

Václav je absolventem oboru Pedagogiky zaměřené na výzkum a dvouletého studia Zkušenostně reflektivního učení, ve kterém směřoval k práci s využitím zkušeností pro koučink a terapii. Je ve výcviku integrativní Gestalt psychoterapie. Dlouhodobě se vzdělává ve vedení koučovacích a terapeutických rozhovorů v přístupu zvaném Čistý jazyk a absolvoval výcvikové skupiny v projektu Užitečné rozhovory, kde nyní působí jako facilitátor a organizátor. Prošel dlouhodobou sebezkušenostní skupinou zaměřenou na práci s psychikou skrze tělo. V poradenském procesu se specializuje na práci s metaforami a prožíváním. Velmi rád utváří bezpečný prostor pro vyjádření klienta a nalezení řešení jeho situace.

Václav považuje jakýkoli poradenský proces za umění, které je šité na míru pro dané místo, čas a hlavně daného klienta. Je synem ilustrátorky a muzikanta, zároveň vystudoval výzkum. Snaží se tak kombinovat svůj cit a racionalitu a tuto kombinaci nabízet také svým klientům.

E-mail: vaclav.vydra@jcmm.cz

Telefon: 725 503 091