Projekt T-Exkurze

Moderní projevy informační války

Instituce: Alvarová, Alexandra
Fakulta/ústav:
Další údaje o pracovišti:
Lektoři: Alexandra Alvarová

Popis:

Stručný vhled do průběhu vývoje byznysových modelů platforem, které konfigurují naše informační prostředí. Popis nejnovějších aktivit aktérů informační války.

Co bude po éře Donalda Trumpa? Co je memetická válka. Nové strategie boje v infodemii (má smysl bojovat s hoaxy?).

K této T-exkurzi není třeba odevzdávat test či motivační dopis. Stačí se zaregistrovat a přihlásit k tématu. K dispozici jsou i studijní materiály, které najdete na své nástěnce po přihlášení do informačního systému.

Kapacita je zatím neomezená.

Moderovaná diskuze proběhne v češtině.

Odkaz na online přednášku bude včas zaslán všem zaregistrovaným studentům.

 

Lektorka: Alexandra Alvarová

je specialistkou v oblasti politického marketingu a propagandy. Od roku 1995 publikuje populární i odborné články na téma teorie médií, v posledních letech především studie zaměřené na účinnost online-manipulace a politické propagandy v minulosti i v současnosti.  V téže oblasti je i vyhledávanou lektorkou a autorkou populárních přednášek pro veřejnost. Je autorkou dvou knih na stejné téma: Průmysl lži a Krmit démony. Žije a publikuje v Kanadě.

Moderátor: Mgr. Martin Hrabálek, Ph.D.

Martin Hrabálek vystudoval evropská studia a mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, kde v roce 2011 posléze získal doktorát v oblasti evropských studií. Dlouhodobě se zajímá problematikou ochrany hranic EU, migračních otázek a vnějších vztahů evropské unie. Je autorem monografie na téma Frontexu a řady odborných publikací ve výše zmíněných oblastech.