Projekt T-Exkurze

Od studené války k válce informační - proč mají dezinformace potenciál zabíjet?

Instituce: Alexandra Alvarová
Fakulta/ústav:
Další údaje o pracovišti:
Lektoři: Alexandra Alvarová

Popis:

Nenechte si ujít jedinečnou T-exkurzi specialistky v oblasti politického marketingu a propagandy paní Alexandry Alvarové.

A na co se můžete těšit?

Na seznámení se se stručným přehledem historie a současnosti v metodice informační války. Nezapomeneme na nejúspěšnější aktéry a jejich metody.

Zodpovíme si jakou roli hrají Big Data a sociální sítě v epistemické krizi.

Další zajímavá temáta:

Od Fake-News k narušení důvěry a společenského konsenzu.

Populistické systémy vládnutí: Příčina nebo následek nového informačního paradigmatu?

K této T-exkurzi není třeba odevzdávat test či motivační dopis. Stačí se zaregistrovat a přihlásit k tématu. K dispozici jsou i studijní materiály, které najdete na své nástěnce po přihlášení do informačního systému.

Kapacita je zatím neomezená.

Moderovaná diskuze proběhne v češtině 3. prosince 2020 od 18h.

Odkaz na online přednášku bude včas zaslán všem zaregistrovaným studentům.

Tato T-exkurze bude audiovizuálně zaznamenána.

Lektorka: Alexandra Alvarová

je specialistkou v oblasti politického marketingu a propagandy. Od roku 1995 publikuje populární i odborné články na téma teorie médií, v posledních letech především studie zaměřené na účinnost online-manipulace a politické propagandy v minulosti i v současnosti.  V téže oblasti je i vyhledávanou lektorkou a autorkou populárních přednášek pro veřejnost. Je autorkou dvou knih na stejné téma: Průmysl lži a Krmit démony. Žije a publikuje v Kanadě.

Moderátor: Mgr. Martin Hrabálek, Ph.D.

Martin Hrabálek vystudoval evropská studia a mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, kde v roce 2011 posléze získal doktorát v oblasti evropských studií. Dlouhodobě se zajímá problematikou ochrany hranic EU, migračních otázek a vnějších vztahů evropské unie. Je autorem monografie na téma Frontexu a řady odborných publikací ve výše zmíněných oblastech.