O víkendu ožije virtuální Brno! V rámci soutěže N-trophy.

Dobrodružství při zkoumání města Brna v paralelní dimenzi, tak bude vypadat víkendová virtuální verze Brna v rámci unikátní mezioborové soutěže N-trophy. Letošní ročník se koná v termínu 19. - 21. 3. Specifický je tím, že veškerá komunikace probíhá online a že ani členové jednoho týmu nebudou na jednom místě.

“I přes přesycenost studentů online výukou se letos přihlásilo 72 týmů z 43 škol, 15 nejlepších se probojovalo do finále. Dva z nich jsou přitom z jedné školy - Gymnázia Plzeň, Mikulášské náměstí, šest pochází z Jihomoravského kraje a dva týmy jsou ze Slovenska. Potěšilo nás, že je o soutěž takový zájem. Zdá se, že poskytuje studentům vzpruhu v tomto náročném roce,” konstatovala Eliška Župková, projektová manažerka JCMM, z. s. p. o. 

I letos na soutěžící čekají oborové bloky - fyzika, logika, biologie a chemie a celé to bude propojené napínavým příběhem. 

“Kromě toho se budou soutěžící pohybovat na mapě Brna s interaktivními body, kde budou získávat zadání úloh i potkávat postavy z příběhu. Tímto zachováme aspekt poznávání Brna a jeho vědeckých pracovišť,” vysvětluje jeden z organizátorů Milan Linkesch. 

Jedna ze zastávek bude také na Krajském úřadě JmK nebo na CEITECu. V soutěži se snoubí věda a práce v týmu, je o experimentech i znalostech. Za N-trophy stojí JCMM a tým dobrovolníků z brněnských vysokých škol a vědeckých pracovišť.

 “Jsem velmi zvědav jak to letos bude vypadat. Zpočátku se to zdálo jako bláznivý nápad, ale zdá se, že se s tím naši organizátoři popasovali tak, že N-trophy neztratí ani v distanční formě nic ze svého lesku. Těším se na živé vysílání, které bude v pátek v 18.00 a v neděli ve 12.00, dodává Miloš Šifalda, ředitel JCMM, z. s. p. o.

--

N-trophy je originální mezioborová soutěž pro středoškoláky s jedenáctiletou tradicí. Další informace můžete nalézt na webu https://ntrophy.cz/, nebo kontaktujte projektovou manažerku Elišku Župkovou, na eliska.zupkova@jcmm.cz.