Brno dá 10 milionů korun na podporu vědeckých talentů

 

Brno dá 10 milionů korun na podporu vědeckých talentů 
 

Brno pokračuje ve své vizi města jako centra vědy a inovací. Na podzim opět proběhne soutěž Brno Ph.D. Talent, kdy každý vítěz od města obdrží 330 tisíc korun.
Soutěž je určená mladým talentovaným vědcům přírodovědeckých a technických oborů brněnských univerzit. 

“Ocenění studenti se připojí do skupiny excelentních výzkumníků, jejichž objevy přispívají k vizitce Brna jako města vědy, výzkumu a inovací. Stipendisté z minulých ročníků ukazují, že si ocenění opravdu zasloužili a tvrdě pracují na významných objevech,” sdělila primátorka města Brna Markéta Vaňková. 

25 vědeckých talentů 

Několikakolovým výběrem projde do finále 50 finalistů, z nichž komise vybere 25 nejůspěšnějších. O celý průběh soutěže, 25 vybraných vědců a program, který poskytuje doktorandům především stabilní finanční podporu formou doplňkového stipendia, pečuje přes deset let organizace JCMM. 

Díky stipendiu se mohou naši doktorandi naplno věnovat výzkumu. Soutěž Brno Ph.D. Talent je rovněž vnímána jako známka prestiže, která studenty posouvá dále v jejich kariéře“ zmínil ředitel JCMM Miloš Šifalda. 

Registrace do dalšího ročníku soutěže, která se koná v angličtině, proběhne v termínu 1. 9.— 18. 9. 2022. 

Podmínky soutěže: 

student prezenčního studia na jedné z partnerských univerzit (v přihlášce uvedete datum přijetí k doktorskému studiu a zápisu ke studiu), 

v podzimním semestru 2022 zahájení 1. nebo 2. semestru prvního ročníku studia, 

být v době registrace ve věku do 32 let včetně, 

zaměření na technický nebo přírodovědný obor, 

další podmínky zde. 

Registrace je otevřena do 18. září. Na pozdější registrace nebude brán zřetel. 

Věda je pro nás až na prvním místě. Poslechněte si také podcast o stipendijním programu JCMM s manažerkou Brno Ph.D.Talent Barborou Dofkovou, případně ji kontaktujte s dotazy: 

Kontakt: barbora.dofkova@jcmm.cz ; tel:725 503 085, projektová manažerka Brno Ph.D. Talent 


Adresa: JCMM, Česká 166/11, 602 00 Brno, CZ IČO: 750 64 707 , www.jcmm.cz