M konzultace pro pedagogy SŠ
odborný lektor: Mgr. Miloš Paleček
Chcete mít v hodině matematiky motivované a dobře naladěné žáky? Chcete, aby je matematika bavila? Myslíte, že můžete žáky více aktivovat? Některé tipy na komunikaci při výuce matematiky vám nabízí tato M konzultace.
Naučíme se, jak na začátku hodiny vytvořit tvořivé klima pomocí ice-breakerů. Řekneme si pár tipů, jak zajímavě a tvořivě prezentovat nové učivo. Zamyslíme se nad použitím skupinových prací a otázek ve výuce. Vytvoříme návod, jak nenásilně zvládat námitky žáků (tzv. "psychologické judo"). Společně se zamyslíme se nad jednotlivými styly učení.
M konzultace je realizována a financována v rámci projektu „Implementace DZ JMK“ v rámci Operačního programu Jan Amos Komenský, který je financován Evropskou unií, státním rozpočtem ČR a Jihomoravským krajem.