Robotiáda, největší robotická soutěž v ČR, spustila registraci pro soutěžící

V těchto dnech odstartovala registrace do jednoho z největších robotických klání, které se koná v České republice. Po loňském online provedení se letos uskuteční 10. ročník ROBOTIÁDY naživo. Soutěž organizuje JCMM Brno a probíhá v zábavním vědeckém parku VIDA! Science centre v Brně. 

„Za dobu fungování Robotiády jsme dali příležitost k setkání robotických nadšenců opravdu z celého světa. Podařilo se také například iniciovat vznik franšízy v Řecku. Letos očekáváme přibližně 400 soutěžích z 8 zemí,“ vyjádřil Miloš Šifalda, ředitel JCMM, z. s. p. o. 

„Roboti z celého světa se utkají v 9 disciplínách. Soutěžícími budou studenti do 19 let. Právě pro ty je určena registrace, která rozhodne, zda se letos zúčastní,“ vysvětluje Ivo Hopp, hlavní organizátor soutěže za JCMM s tím, že v letošním roce je výrazně omezena kapacita soutěžích. „Pokud by se z jedné školy chtělo přihlásit více týmů, doporučujeme zorganizovat předkolo soutěže v rámci dané školy a nejlepší dva týmy delegovat do vlastní soutěže. Jeden tým = jeden robot. S jedním robotem je možné se přihlásit do více disciplín,“ doplnil Hopp.

Soutěž, kde se utkají jednotlivci nebo týmy, se uskuteční 18. března 2022 v Brně. Pro účastníky je zcela zdarma, stejně jako vstup do zábavního VIDA! Science Centra. Na fanoušky soutěžících čeká pro změnu snížené vstupné.

Registrace pro soutěžící je otevřena do 28. února, pokud nedojde k naplnění kapacity dříve.

 

veronika.hollerova@jcmm.cz PR, marketing, média, T: 777 908 294

ivo.hopp@jcmm.cz hlavní organizátor soutěže za JCMM, T: 725 062 757