Jak to vidí žáci

30.10.2019

V polovině října proběhlo pětidenní matematické soustředění pro nejlepší řešitele okresních kol matematické olympiády kategorií Z6 a Z7 a Pythagoriády v hotelu Medlov ve Fryšavě pod Žákovou horou. Jsme právem pyšní, že i z naší školy jsme zde měli svého zástupce - Radka Poula z VIII.B, který si svou účast zajistil 2. místem v okresním kole Pythagoriády. Toto společné setkání bylo naplněno nejen pestrým a kvalitním výukovým programem, který mladým matematikům zajišťovali zkušení lektoři a pedagogové, ale i spoustou volnočasových aktivit v překrásné podzimní přírodě.

Mgr. Lenka Křipská

 

 

Nejprve jsem trochu váhal, jestli mám na soustředění jet. Nikoho jsem tam neznal. Ale nakonec jsem rád, že jsem jel.

Dny strávené na soustředění vypadaly podobně. Většinu dopoledne zabíral matematický blok. Po obědě jsme měli chvíli čas na odpočinek a následovaly venkovní aktivity, např. lanové centrum, střelba z luku, airsoftové či laserové pistole apod. Poté nás čekal ještě další blok matematiky. V blocích jsme nejen počítali, ale i hráli logické hry či rýsovali.

Jsem moc rád, že jsem na matematické soustředění jel. Seznámil jsem se s novými lidmi a zažil matematiku i jinak než ve škole. Kdybych mohl jet ještě jednou, určitě se zúčastním.

Radek Poul, žák VIII.B