T-excursions

Na den v IT firmě

Instituce: Kentico
Fakulta/ústav:
Další údaje o pracovišti:
Lektoři: Michaela Šebestová

Popis:

Jsme česká IT firma z Brna. Máme jednoho šéfa, dva produkty a tisíce spokojených zákazníků. Tvoříme software, který pomáhá firmám po celém světě vytvářet špičkové webové projekty. 

Zajímá vás, jak to v takové firmě chodí? Na vlastní oči se můžete přesvědčit, že nám po kancelářích běhají psi, máme tu rybičky a nejoblíbenějším místem je fotbálek. Zjistíte, jaké pozice najdete v našich týmech nebo jak přistupujeme k vývoji. Nemusíte se bát, že nemáte zkušenosti s programováním. Vymysleli jsme pro vás program, kde si můžete na vlastní kůži vyzkoušet, co obnáší práce designera v IT firmě nebo jaké jsou principy agilního vývoje.  Je tedy určen naprosto všem, kteří mají chuť se naučit něco nového! 

Co vás čeká?

Na začátku si povíme něco málo o Kentico. Následně vás čekají dva workshopy jako ochutnávka pozice Designera a Scrum Mastera. 

1. Design Thinking Workshop 

Designer může být každý - dokonce k tomu ani není potřeba znalost software a počítač. Dáme vám úvod do nejlepších technik pro návrh čehokoliv - ať přemýšlíte o práci v architektuře, softwaru, designu nebo chcete dělat třeba business nebo politiku. Naučíme vás, jak se kreativně přistoupit k jakémukoliv problému, se kterým se setkáte. 

Workshop povedou UX Designeři Vladimír Krejčí a Pavol Donko. 

 

2. Agile Workshop 

Agilní principy nebo práci Scrum Mastera si představíme formou hry. Nudit se určitě nebudete - nadchli jsme s ní i naše programátory. Společně si zkusíte postavit agilní vlaštovky, naučíte se odhadovat věci na prvním pohled neodhadnutelné a také si vyzkoušíme nefalšovanou Retrospektivu.

 

Workshopem vás provede Radek Gajdušek, který pracuje v Kentico jako Scrum Master.

 

Jak se přihlásit? 

Kapacita workshopu je omezená a proto si účastníky vybereme na základě motivace :) 

Napište nám text libovolného rozsahu, ve kterém odpovíte na otázku: Je nějaký zážitek, událost nebo věc, která tě inspirovala k tomu, že bys ve svém okolí mohl(a) něco změnit? Jak? 

S vašimi nápady budeme následně pracovat během jednoho z workshopů.