Studenti

Nabízíme středoškolákům nejrůznější aktivity, ať už je baví počty, brouci či cokoli, co bliká. Našim prostřednictvím se mohou zúčastnit například pitvy na veterině nebo soutěžit v týmu s kamarády v univerzitních laboratořích. Studenti mají možnost se přihlásit mezi ty nejnadanější a získat stipendium 30 000 korun ročně. Skrze JCMM si také najdou vynikajícího vedoucího SOČ a získají peníze na pokusy. Nezapomínáme však ani na žáky ZŠ, jejichž zájmem je matematika. Mladým doktorandům nabízíme možnost získat stipendium 100 000 korun ročně, aby se mohli naplno věnovat vědě. Zahraniční studenti mohou získat jednoleté startovací stipendium a naučit se česky na lektorátech v Rusku.


Česká centra v zahraničí

Cílem našich center je nabídnout studentům partnerských univerzit kurzy českého jazyka, přiblížit kulturu České republiky, a zájemcům o studium na vysokých školách v Brně poskytnout poradenskou pomoc.

PPNS

Nadáči jsou úžasná skupina chytrých, pracovitých, akčních a zvídavých studentek a studentů z Jihomoravského kraje. Často patří mezi nejlepší studenty svého oboru. Mají zálibu v přírodovědě a technice, zkoumají, bádají, vymýšlí. I ty můžeš patřit mezi ně!

Robotiáda

Robotiáda je mezinárodní robotická soutěž pro holky a kluky od 6 do 19 let. Nemusíš se bát, nečeká tě žádné biflování. Není to ani žádná olympiáda. Chtěli jste si někdy sestrojit vlastního robota? Takového, co se dá naprogramovat a poslechne vás na slovo? Právě to je úkol a zároveň vstupenka na účast v dechberoucím kybernetickém klání, jehož se mohou mladí konstruktéři se svými robotickými „robátky“ zúčastnit. Ty a tvoji spolužáci budete totiž stavět funkčního robota, a to přímo z Lega!

Brno Ph.D. Talent

Uvažuješ o doktorském studiu na brněnské univerzitě? Máš talent pro technické nebo přírodní vědy? Máš v hlavě zajímavý a inovativní vědecký projekt? Soutěž o stipendium ve výši 100 000 Kč ročně po dobu 3 let je právě pro tebe!

Matematika = PolyGram

Je pro Tebe matematika koníčkem, nebo noční můrou? Rádi pomůžeme.

Podpora SOČ

Středoškolská odborná činnost je soutěž středoškoláků v řešení problémů v jednom z 18 vědních oborů. Soutěž probíhá formou prezentací na soutěžních přehlídkách. Nejúspěšnější řešitelé často reprezentují ČR na obdobných mezinárodních soutěžích.

Práce s talentovanou mládeží

Mikroprojekt "Práce s talentovanou mládeží" má dopad v kraji Jihomoravském na české straně, na slovenské straně pak v Žilinském samosprávném kraji a Trnavském samosprávném kraji.

T-Exkurze

Chtěl by sis pohrát se skalpelem či odhalit důvody velkých katastrof? Ovládat metody pro izolaci DNA nebo software pro modelování chemických reakcí ve 3D a pochopit základy robotiky anebo výroby GMO? Že se ve škole k těmhle věcem nedostaneš?

Zahraniční stipendia

STIPENDIA PRO ZAHRANIČNÍ STUDENTY VYSOKÝCH ŠKOL - Pro zahraniční studenty ze zemí mimo EU - pro uchazeče se zájmem o navazující magisterské studium a Ph.D. studium. Podporovány jsou především technické a přírodovědné obory na partnerských univerzitách v Brně.