T-exkurze otvírají univerzitní laboratoře i pitevny

Co přinese centru Brna odsunuté Hlavní nádraží? Jaké novinky skýtá nanomedicína, veterinární lékařství, astronomie nebo chemie? Tyto a mnoho dalších otázek, které se pojí s ožehavými tématy současnosti, přinášíme k zamyšlení v rámci T-exkurzí. JCMM, z. s. p. o. nabízí i letos jedinečnou příležitost zažít naplno nejnovější technologie a vyzkoušet si atraktivní vysokoškolské obory. Jak? Formou T-exkurzí.

Celkem 14 T-exkurzí zavede účastníky na místa, kam se v rámci školy běžně nedostanou. Přednášky, workshopy a setkání vedou odborníci z univerzit či firem. V nabídce je například výzkum polárních oblastí s tématem expedice na českou vědeckou stanici J.G. Mendela v Antarktidě, ukázková pitva s výkladem a možnost vyzkoušet skalpel, návštěva muzea na Ústavu patologie a řada dalších zajímavých oblastí vědy a výzkumu.

Stačí být studentem střední školy v Jihomoravském kraji, vybrat si z nabídky témat a zaregistrovat se. Vstupenkou do laboratoře je vyplněný test se znalostí oboru. Samotná T-exkurze je bezplatná.

“Z T-exkurze jsem byla přímo nadšená! Vše bylo podle mého očekávání a všem, kteří přemýšlí o medicíně jako já, vřele doporučuji. Přesvědčila mě v budoucím zaměření a nyní vím přesně, jakým směrem se vydat po ukončení střední školy,” vyjádřila nadšení jedna ze studentek Kateřina Sirůčková.

„Tímto bych chtěla poděkovat za úžasnou T-exkurzi, která nás toho spoustu naučila a ukázala nám, že si produkty můžeme vyrobit sami v domácích podmínkách. Moc jsem si to užila a už se těším na další podobné projekty,“ doplnila další z účastnic programu T-exkurze Klára Halouzková. 

“Největší přínos, který studenti oceňují, je přiblížení oborů nad rámec středoškolského učiva, a to praktickou formou. Seznámí se blíže s vysokoškolským typem studia a následně si mohou ujasnit konkrétní výběr vysoké školy,“ doplňuje Adriana Pavlů, projektová manažerka JCMM.

Program T-exkurzí přináší možnost aktivně vyzkoušet to nejnovější z pokroku a přitom si užít zábavu. Studentům dává jedinečnou příležitost a náskok ve škole. Podrobné informace o podzimních T-exkurzích zde
 

Projektová manažerka: adriana.pavlu@jcmm.cz 602 602 054
PR, marketing, média: veronika.hollerova@jcmm.cz, 777 908 294