Letní M-tábor - byla pro mne super akce. Dostala jsem se  na něj jako účastnice - středoškolský pedagog úplně náhodou.

Nádherná příroda, klid, lesy, příroda,....

Vím, že na přípravu M-tábora, paní Jana měla velmi, velmi málo času. I tak dokázala uspořádat tuto pro  mne velikou akci. Rozsah akce byl neuvěřitelný - od dětí 1. třída po středoškoláky 4. ročník SŠ + učitelé ZŠ a učitelé SŠ. Kdybych měla klobouk, smekla bych ho před ní a její prací pro nás. Díky moc, Jani.

Lektoři a jejich program byl pro mne až na výjimky velice zajímavý a inspirující.

Děti z dopoledních i odpoledních bloků matematiky chodily nadšené a i ve volném čase se bavily o problematice, kterou  na hodinách s matematikou řešily, skládaly a točily stále s Rubikovou kostkou, jen aby dosáhly svého a složily ji sami :-). I dáreček v podobě Rubikovy kostky byl úžasný. Děkujeme moc. To je úžasné, takto nadchnout děti. Veliké díky lektorce Marcelce, lektorovi Vláďovi i Míše a dalším.

Dle  mého pro příští turnus bych volila spíše areál, kde zejm. mladší děti (1.st.ZŠ) se budou moci lépe orientovat, bude více uzavřený pro "naši" akci. Hotel Medlov je sice prima v krásném prostředí, ale pro tuto dle mého pohledu ne moc vhodný.

Pro volnočasové aktivity by se animátorům s dětmi též určitě lépe pracovalo a hlídalo v méně členitém areálu, zejm. co  se týče ubytování. Animátoři dle mého asi nebyli úplní profíci, mnohé by z jejich starny se dalo vylepšit. Možná bych pro příště doporučila přijmout pro volnočasovou aktivitu opravdu zkušebné animátory, kteří už mají nějaké ty tábory, aktivity s dětmi za sebou a ne začátečníky, podle mého většina animátorů byli začátečníci v práci s dětmi. Ale to je jen můj názor.

Pokrytí internetovým signálem pro práci pedagogů, a středoškoláků nebyl bohužel ze strany hotelu dostačující.

Celkově ale M-tábor hodnotím velice pozitivně, byl to přínos pro mne i pro mé 4 žáky. Děkujeme mnohokrát, že jsme se mohli zůčastnit. Děti odjížděly a říkaly, že to bylo prima a i teď sem tam na letní M-tábor si vzpomenou s nějakou tou historkou. :-) Co víc by si člověk mohl přát. :-)

Marie Mejzlíková