iDnes.cz, Červenec 2017
Jak zachránit džungli v Indonésii se tamní děti mohou učit z materiálů, které tvoří dvě studentky ze Strážnice. Gymnazistky Radka Syrová a Petra Crhonková vypracovaly pro projekt Help for Jungle (Pomoc pro džungli) sérii příruček, jež mají děti zábavnou formou vzdělávat.
Intel ISEF 2017, Los Angeles
Veleúspěšná SOČkařka z brněnských Loschmidtových laboratoří při Masarykově Univerzitě Karina Movsesjan vyhrála 2 první místa na Intel ISEF 2017 v Los Angeles se svou SOČ prací na téma "Mutace v DNA-opravném proteinu RAD51 a jeho úloha při genomové nestabilitě a vzniku nádorů". Článků o tom vyšlo více např na iDnes.cz, Česká škola nebo na portálu Česká Hlava. Taktéž si, nejen, o své práci povídá s panem Veselovským v DVTV.
Květy, květen 2017
Mladý doktorand Ondřej Rubeš se zabývá tím, jak získávat co nejvíce elektřiny z vibrací.
ČT Týden v regionech, 18.3. 2017
Časopis MUNI, březen 2017
Lucie Pešková a Martin Laštovička se zabývají výzkumem a patří mezi stipendisty Brno Ph.D. Talent. Přečtěte si o nich více.
Online.muni.cz, 8. 3. 2017
„Vždycky mě bavila biologie a chemie a prakticky od prváku jsem podřizoval všechno tomu, abych se dostal na vysokou školu bez přijímaček. Věděl jsem, že nechci studovat čistě chemii, ale chtěl jsem mít přesah i do biologie,“ říká Marek.
DVTV, 27. 2. 2017
Měl jsem nadšení, v 17 letech jsem zaklepal na dveře a oznámil, že budu zkoumat rakovinu, říká Feith.
ČT Týden v regionech, 18. 2. 2017
ČT Týden v regionech, 11. 2. 2017
ČT Události v regionech, 8. února 2017
Brno.idnes.cz, 9. 2. 2017
Ondřej Rubeš uspěl v soutěži Brno Ph.D. Talent se svým projektem na tvorbu energie.
Brnensky.denik.cz, 8. 2. 2017
Věnují se špičkovému výzkumu a jsou do něj plně zapálení. Brno Ph.D. Talent jim pomáhá k tomu, aby nemuseli na úkor studia hledat přivýdělky jinde.
Online.muni.cz, 8. 2. 2017
Hned 14 z 20 podpořených studentů v 6.kole soutěže Brno Ph.D. Talent je z Masarykovy univerzity.
Brno.idnes.cz, 5. 1. 2017
Škola je pro většinu jeho vrstevníků nutné zlo. Marek Feith z Ivančic na Brněnsku to evidentně bere jinak. V sedmnácti letech se vrhl na zkoumání léčby nádorů hlavy a krku. Aby přišel na to, proč mu zákeřná nemoc vzala maminku a dědečka.
iHned, 11. května 2016
Je jí necelých dvacet let a svými vizemi by vytřela zrak nejednomu architektovi. A to ne proto, že by chtěla navrhovat ty nejvyšší nebo nejokázalejší budovy, v centru zájmu středoškolačky Terezy Kadlecové totiž stojí panelák. Díky svému návrhu na revitalizaci sídliště v brněnském Jundrově se dokonce stala jednou z finalistek vědecké soutěže SOČ a míří na finále celosvětové soutěže Intel ISEF 2016 v americkém Phoenixu, kde se potkají ti nejnadějnější mladí vědci z celého světa.
Deník rovnost, 6. května 2016
Přilákat špičkové vědce, aby v Jihomoravském kraji vedli výzkum. To je cílem programu SoMoPro, o kterém napsal Deník rovnost.
ČT Události v regionech, 25. února 2016
Slavnostní přivítání stipendistů Brno Ph.D. Talent přinesla Česká televize v regionech (od 19. minuty vysílání)
Brno Business & Style, leden 2016
Mít motivované doktorandy je důležité, ti nejlepší získali stipendium v soutěži Brno Ph.D. Talent.
ČT24, 25. února 2016
Stipendista Brno Ph.D. Talent Jan Raška zkoumá toxicitu sinic. Poslechněte si o jeho výzkumu.
Brněnský deník, 25. února 2016
Brno Ph.D. Talent ocenění získala i Michaela Galoczová, která se věnuje výzkumu na Masarykově onkologickém ústavu.
iBrno.cz, 25. února 2016
Program Brno Ph.D. Talent pomáhá snadnějšímu startu vědecké kariéry.
Online.muni.cz, 25. února 2016
Masarykova univerzita se pyšní devíti doktorandy, kteří získali ocenění Brno Ph.D. Talent.
CENTRUMnews.cz, 26. února 2016
Primátor stipendijními šeky ocenil doktorandy brněnských univerzit, kteří uspěli v soutěži Brno Ph.D. Talent.
Hyde Park Civilizace, 23. ledna 2016
Rozhovor s nadáčem Martinem Ptáčkem.
Vyškovský Deník, 12. ledna 2016
Patří mezi deset nejlepších studentů Jihomoravského kraje, k přeborníkům v počtu absolvovaných vědomostních olympiád i k častým účastníkům soutěží v sestavování robotů. Tím však výčet aktivit nadaného studenta maturitního ročníku bučovického gymnázia Jana Pokorného nekončí.
MF Dnes, 20. října 2015
Na jaře se chystá maturovat, mimo jiné z chemie. Obavy ale mít nemusí. Znalostmi v tomto předmětu by osmnáctiletá Barbora Čechová z Brna předčila mnohé vysokoškoláky.
Veda.muni.cz, 5. 8. 2015
Dostat svůj výzkum do odborného časopisu dá práci, kdejaký doktorand by mohl vyprávět. A stejně tak o tom, jak velkou měl radost, když se mu to povedlo. Barbora Čechová, 18letá studentka Gymnázia Matyáše Lercha, to dokázala už jako středoškolačka.
Deník, 22. 5. 2015
SOČka našeho nadáče Martina Ptáčka přivedla až na soutěž Intel ISEF do USA, kde vybojoval třetí místo. Gratulujeme!
IQ Intel, 17. 4. 2015
Vojta Boček vyvinul softwarovou úpravu MultiROM pro vybrané typy telefonů a tabletů s OS Android, která na ně přináší tzv. multiboot. S tímto tématem Vojta už dvakrát získal zlatou medaili na Celostátní přehlídce SOČ. V roce 2014 získal zvláštní cenu na soutěži EUCYS (celoevropská soutěž středoškolských prací) a odtud následnou nominaci na ISEF (největší mezinárodní soutěž konaná každoročně v USA), kam míří letos v květnu.
E15, 7. 4. 2015
Zajímavý rozhovor s vědcem Karlem Říhou - držitelem SoMoPro grantu.
Deník Metro Speciál v JMK, 25. 3. 2015
Finále N-trophy5 bylo plné kvalitních týmů. Neunikly proto ani hledáčku Radka Babičky, redaktora deníku Metro. KNÍK^Ѯ zde odpovídá na otázky ohledně finále a sestavování týmu vůbec. Za přečtení to určitě stojí!
Ekonom, 20. 3. 2015
V Česku dlouho platilo, že nejlepší věda se dělá v Praze. Tento trend se začíná obracet a řada špičkových vědců si vybírá Brno.
IDNES.CZ - 18. 3. 2015
Výzkumníci z ciziny se v Brně podle svých slov cítí vítáni. Program SoMoPro pomáhá financovat ty nejlepší.
ČT24 - Regiony, 17. 3. 2015
Špičkové vědce láká do jihomoravských laboratoří a univerzit program SoMoPro. Jedním z nich je i výzkumník Jiří Jaroš, který se do Brna vrátil z Anglie.
Deník Metro v JMK, 21. 1. 2015
Pozvánka na 5. ročník experimentální soutěže N-trophy vyšla i v regionálním vydání deníku Metro pro JMK.
Deník, 15. 10. 2013
Ještě za sebou nemá ani maturitu a už se zabývá výzkumem rakoviny. Michaela Krákorová, která studuje v posledním ročníku Gymnázia Brno-Řečkovice, se ale už dnes vyrovná leckterému vysokoškolákovi.
Evropská komise, Říjen 2013
Young Czech scientist Bedřich Said is proof that you can build a career out of what you love doing, if you are passionate and committed enough. Recognition at the 2011 European Union Contest for Young Scientists opened up a new world of opportunities for him, where the sky is now the limit.
MF Dnes, 8. května 2013
Středoškolské práce Michaely Krákorové by nadaná vědkyně mohla obhájit na vysoké škole. Když se osmnáctiletá dívka nenoří do anorganické chemie, závodně tančí. Krákorová je jedním ze sedmi talentů Brna, které představilo květnové vydání magazínu CITY DNES Brno.
Deník, 14. 9. 2012
Experimentální biologie živočichů a imunologie. Takový je obor, který studuje jednadvacetiletá Hana Hedbávná z Vyškova. Na Masarykově univerzitě v Brně patří k jednomu procentu nejlepších studentů ve svém oboru.
Deník, 25. 9. 2012
Vyhledávání obrázků a videa bez klíčových slov, jen díky podobnosti obsahu. Technologii, která to umožní běžným uživatelům, se snaží vyvinout studentka informatiky Masarykovy univerzity Petra Budíková. Je jednou ze šedesáti doktorských studentů v Brně, kteří získali tříletý příspěvek od města ve výši deseti tisíc korun měsíčně. Další doktorandi ale tuto možnost zatím mít nebudou.
MF Dnes, 30. 8. 2012
Bedřich Said je čerstvý maturant, jeden ze studentů zařazených do PPNS, vynikající SOČkař. Zúčastnil se mezinárodních soutěží, s nabídkou práce ho oslovil Honeywell.
Deník, 18. 6. 2012
Z desetitisíců mimořádně nadaných školáků je podchycena jen zhruba setina, systém neumí malé génie včas odhalit a dál s nimi pracovat. Propracovaný systém podpory nadaných však mají třeba v Jihomoravském kraji.
Právo, 28. 3. 2012
Mladý vědec Dalibor Blažek pracoval sedm let v USA na výzkumu, jenž má olivnit léčení rakoviny - a vrátil se domů.
Deník, 27. 2. 2012
James Bond potřebuje získat kód z přístupové karty. Ta je ale ukrytá v přísně střeženém podzemí, kde má agent naštěstí komplice. Problém je v tom, že Bondovi může poslat zprávu jen pomocí starého ovládacího zařízení se třemi tlačítky a diodami. Dokážete mu poradit?
Lidové noviny, 22. února 2012
Nejblíže má mít vynález k navigaci aut. Ale hodně zdokonalené a uzpůsobené tak, aby pomohla nevidomým připohybu v ulicích, popisuje svůj nápad mladý vědec z Brna.
Gate2Biotecg, 23. 2. 2012
Že první kroky k vědě neznamenají jen biflování pouček ve škole, si ověří středoškoláci již podruhé na mezioborové soutěži N-trophy. Tříčlenné týmy studentů, které postoupily z kvalifikace, budou bojovat o vítězství ve finále. N-trophy je v Česku jedinečná tím, že týmy řeší úlohy z fyziky, chemie, biologie a logiky experimentálně.
Novinky, 21. 2. 2012
Bezpečný pohyb na ulici bez psa či jiného asistenta. Doposud pouze fikce a nesplněný sen všech nevidomých světa. Ovšem sny jsou od toho, aby se je člověk pokusil uskutečňovat. To si velmi dobře uvědomuje šestadvacetiletý vědec, inženýr a v současné době i student doktorského studia Jan Hrbáček z Brna.
Brněnský Metropolitan, Leden 2012
Rozhovor se Stanislavem Polzerem, stipendistou programu Brno Ph.D Talent, o tom co jej přivedlo na vědeckou dráhu, jeho výzkumu, plánech do budoucna, i o tom jak tráví volný čas.
Listy jižní Moravy, Prosinec 2011
"Jsem pyšný na to, že máme mladé, nadané, talentované studenty, a samozřejmě oni mohou do budoucna vždy počítat s tím, že Jihomoravský kraj bude mít zájem na tom, aby se všestranně rozvíjeli," uvedl hejtman Michal Hašek.
Brněnský Metropolitan, prosinec 2011
Rozhovor s Markem Mrázem o jeho studiu nejčastější leukémie dospělého věku, jeho úspěších a vztahu k programu Brno Ph.D talent.
Právo, 8. 12. 2011
V laboratoři tráví šest hodin denně. Snaží se tam rozklíčovat protein HCS1. Když se mu to podaří, přispěje ke zlepšení prevence proti rakovině.
Novinky.cz, 8. 12. 2011
V laboratořích Masarykovy univerzity nyní cílí vědci na samu podstatu života a zkoumají pochody v nejmenších buněčných strukturách. Jedním z nich je dvaadvacetiletý student biochemie Michal Jež.
Časopis LF MU "naše fakulta", Říjen 2011
V dnešní době je již uznávaným faktem, že kvalita výzkumu závisí mimo jiné i na mezinárodní výměně zkušeností a nápadů. Proto Biologický ústav Lékařské fakulty pod vedením prof. Ing. Petra Dvořáka, CSc., investuje značné úsilí na podporu mezinárodní mobility a přilákání co největšího množství vynikajících vědců z celého světa.
Právo, 22. 11. 2011
Talentovaní mají podporu. Už téměř jedenáct milionů korun investoval za šest let Jihomoravský kraj do více než 150 nadaných domácích studentů.
Záměrem Programu podpory nadaných studentů je finanční podpora samostatného vzdělávání nadaných žáků a studentů z rozpočtu JMK. Program podpory nadějných studentů úspěšně funguje již šestým rokem. Za tu dobu podpořil 154 nadaných studentů celkovou částkou 10 572 000 Kč.
Deník, 21. 11. 2011
Zatímco vrstevníci Bedřicha Saida vídají roboty spíše v počítačových hrách či akčních filmech, student posledního ročníku brněnského gymnázia na třídě Kapitána Jaroše se robotice už delší dobu věnuje na vyšší úrovni. Roboty staví a vyvíjí systémy na jejich řízení.
Listy jižní Moravy, listopad 2011
Magnet na špičkové mladé a nadějné vědce z celého světa - přesně tak funguje program Internacionalizace jihomoravských vysokých škol.
Deník, 25. 10. 2011
Tsvietkova je jednou z více než sto padesáti nadaných studentů, kteří dostali stipendium od Jihomoravského kraje.
Právo, 25. 10. 2011
Do šestadvacetileté Biljany Dordevicové ze Srbska by jen málokdo řekl, že je zapáleným vědcem.
Český rozhlas Leonardo, 14. 10. 2011
Rozhovor se studenty Bedřichem Saidem a Terezou Konečnou z Gymnázia třídy Kpt. Jaroše o tom, jak uspěli v mezinárodní soutěži EU pro mladé vědce v Helsinkách.
Lab Times, 20. 10. 2011
Hundreds of castles, a wide range of famous beer brands and historic Prague play a major part in making the Czech Republic a popular tourist destination. In contrast, it is currently no top draw for scientists from abroad but EU funds and ongoing reforms may get things rolling in the future.
Lab Times, 20. 10. 2011
Why not follow in the footsteps of Gregor Mendel, the father of modern genetics, and become a group leader in Brno? Lab Times talked tothe Taiwanese Yuh-Man Sun. Czech it out!
Deník, 19. 10. 2011
Jak zjistit, kolik je cukru, kyseliny nebo třeba tříslovin ve víně? Nová metoda, kterou vymyslel srbský student MU v Brně Miodrag Milovanovič a jeho skupina, to dokáže za několik desítek minut.
21. století, 19. 10. 2011
Pětičlenný tým doktorandů přírodovědecké fakulty MU se třetím rokem zabývá novou metodou analýzy cukru a kyselin ve víně. Jedním z týmu je i Miodrag Milovanovič ze Srbska, který prostřednictvím stipendijního programu Jihomoravského centra pro mezinárodní mobilitu dokončuje projekt.
Gate2Biotech, 19. 10. 2011
V bohunickém kampusu se připravuje patent, který vinařům ušetří čas a peníze.
Lidové noviny, 19. 10. 2011
Zařízení, které po ponoření do sklenice vína zjistí jeho složení a po porovnání s údaji v paměti napíše, o kterou odrůdu jde. I tak by měl fungovat „bioelektronický jazyk“, který vytvářejí v biochemickém ústavu brněnské přírodovědecké fakulty.
Listy jižní Moravy, 18. 10. 2011
Pětičlenný tým doktorandů z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně se zabývá novou metodou analýzy cukru a kyselin ve víně. Po tříletém snažení stojí mladí vědci před dokončením unikátního projektu, jehož výsledek si hodlají nechat patentovat.
Respekt, září 2011
"Sen prorektora Masarykovy univerzity v Brně Petra Dvořáka se konečně začíná plnit. Pětinu jeho týmu v Biologickém ústavu tvoří cizinci. Je to malá revoluce – ještě před třemi roky tady pracoval pouze jediný kolega ze zahraničí, zatímco teď se to tu hemží hosty ze seznamu „top 10“ světových univerzit. A za rok jich bude ještě více. „Tohle snad konečně probudí v těch našich shnilých lidech nějaké ambice,“ říká s úsměvnou nadsázkou prorektor Dvořák a okamžitě navazuje oslavnou řečí na program SoMoPro, díky němuž si dnes může dovolit platit vědce z Londýna nebo New Yorku."
EURO, 12. 9. 2011
Do Česka míří zpátky nadějní vědci, kteří svou kariéru slibně rozvíjeli v zahraničí. Mohou českou vědu posunout o krok dál.
RTA, 25. 8. 2011
Na jižní Moravu se stahují vědecké kapacity. Projekt s názvem SoMoPro sem v posledních čtyřech letech přilákal nejen české, ale zejména špičkové zahraniční vědce. Jejich přítomnost prospívá jak rozvoji vědy, tak konkurenceschopnosti regionu.
ČTK, 18. 8. 2011
Stát chce nalákat zpět úspěšné české výzkumníky, kteří odešli do zahraničí. Ministerstvo školství proto v září spustí takzvaný projekt Návrat. Potrvá do roku 2019 a jeho rozpočet je 465 milionů korun.
Hospodářské noviny, 18. 8. 2011
Martin Baráček zaujal redaktorku HN tím, že v sotva dvaceti letech vypracoval velmi kvalitní práci o bezpečnosti platebních karet.
Hospodářské noviny, 18. 8. 2011
V zahraničí dlouhodbě pobývá několik tisíc českých výzkumníků. Přesné statistiky o jejich počtech sice neexistují, ale jedno je jisté - stát je chce zpět.
MF Dnes, 9. 4. 2011
Rozhovor s vědcem Janem Čížkem, který se po letech v Singapuru vrátil zpátky do Česka, se tentokrát týká i jeho denního života a dobrodružství v Asii.
Francouzská ambasáda v České republice, 12. 5. 2011
Un programme de soutien aux projets de recherche destiné à attirer des chercheurs internationaux dans la région de Brno a vu le jour et rencontre d'ores et déjà un grand succès.
MF Dnes, 5. 5. 2011
Do pitevny na brněnské Veterině se podívala skupina gymnazistů, kteří uvažují o studiu veterinární nebo humánní medicíny.
ČT 24, 5. 5. 2011
Třináct účastníků kurzu Morfologie savců a ptáků si své znalosti a zkušenosti vyzkoušelo přímo v pitevně brněnské Veterinární a farmaceutické univerzity.
Týden, str. 26, 24. 4. 2011
Chemik Kamil Paruch ukončil slibně se rozjíždějící kariéru v americké farmaceutické firmě a nové léky proti nádorům nyní hledá na brněnské Masarykově univerzitě. Chce napomoci tomu, aby česká věda neklopýtala za vyspělým světem.
Týden, str. 30, 30. 4. 2011
Brno neskrývá ambice stát se centrem evropského výzkumu a právě nyní stojí na prahu padesátky nejinovativnějších regionů v Evropě.
Česká pozice, 10. 4. 2011
"Po třech měsících v Brně mám opravdu kladné dojmy a už nyní můžu říci, že můj výzkum ze změny těží. A protože jsem stále zainteresován na některých projektech mé mateřské univerzity, můžeme očekávat mezi Brnem a Oxfordem dlouhodobou spolupráci. Věřím, že další mne budou následovat,“ vysvětluje íránský matematik Arman Taghavi-Chabert.
Týden v regionech ČT 1, 20. 3. 2011
Ve svém oboru patří k absolutní špičce, vysloužili si mezinárodní uznání, působili na světových prestižních univerzitách a pracovištích. Teď si šestadvacítka vědců za svůj domov zvolila jižní Moravu. Reportáž začíná v 18. minutě a 10. vteřině.
Týden speciál, březen 2011
Ekonomický růst stále více souvisí se schopností regionálních ekonomik přizpůsobovat se a inovovat. Značné úsilí proto jižní Morava věnuje vytváření prostředí, které podporuje výzkum, vývoj a inovace.
Listy jižní Moravy, březen 2011
Bohatě vybavenou laboratoř s řadou přístrojů či baněk byste u něj hledali jen těžko - při práci si vystačí s počítačem, tužkou a papírem a debatami s kolegy. Slovenský vědec Martin Plesch se v rámci Projektu SoMoPro na Fakultě informatiky MU podílí na projektu s názvem Fyzikální aspekty kvantové teorie informace.
Minuty z regionu 2011
Jihomoravský kraj se na české poměty odhodlal k unikátnímu kroku. "Stojíme o vás a nabízíme vám štědré granty," slovil vědce. Téma začíná v 4. minutě a 32. vteřině
Pořad Události v regionech (Brno) ČT 1, 4. 3. 2011
Manželé Iva Sovadinová a Pavel Babica se z USA vrací do Brna, kde oba získali podporu v rámci programu SoMoPro. Téma začíná v 6. minutě a 20. vteřině.
MF Dnes, 3. 3. 2011
Vědce Pavla Babicu i Sergiye Kyrylenka přilákala na jižní Moravu nejen štědrá dotace, ale i vysoká úroveň mísních univerzit.
Pořad Milénium ČT 1, 3. 3. 2011
Prof. Trifonov přijel z Haify v Izraeli do Brna v rámci projektu SoMoPro, aby se pokusil zdokonalit program, díky němuž je možné mapovat rostlinnou DNA v trojrozměrném měřítku.
Listy jižní Moravy, 1. 3. 2011
Tříčlenné týmy studentů se 26. února zúčastnily finále mezioborové středoškolské soutěže N-trophy, jež se v Brně konala poprvé. Mladí lidé soupeřili v oblastech fyziky, chemie, biologie a logiky. N-trophy je v rámci České republiky zcela unikátní tím, že týmy musí řešit všechny úlohy experimentálně, nikoliv pouze v teoretické rovině.
Pořad Před půlnocí ČT 1, 1. 3. 2011
Jan Čížek se po sedmi letech v Singapuru vrátil do Brna. V pořadu srovnává singapurskou i českou vědu, školství i životní styl.
CWO World, 1. 3. 2011
SoMoPro je jediným regionálním grantovým programem svého druhu v ČR. Kofinancování 40 % ze strany Evropské komise získalo v otevřené soutěži vedle takových institucí, jako je Alexander von Humboldt Foundation. Zároveň je SoMoPro jedním ze dvou grantových schémat, které Evropská unie finančně podpořila v nových členských zemích.
Monitor, 28. 2. 2011
Ředitel JCMM RNDr. Miloš Šifalda v interview vysvětluje, podle jakých kritérií byli vybírání vědci účastnící se programu SoMoPro. Vstup začíná ve 4. minutě a 15. vteřině.
Hospodářské noviny, 23. 2. 2011
Čeští výzkumníci, kteří odjeli do ciziny, míří na jižní Moravu. Vrátilo se jich už sedm, další budou následovat. Přitáhly je štědré granty. + rozhovor s fyzikem Janem Čížkem.
iDnes.cz, 22. 2. 2011
V Jihomoravském kraji pracuje nově 13 zahraničních vědců, které kraj "přetáhl" z nejlepších zahraničních pracovišť. Díky dotačnímu programu SoMoPro budou na jihu Moravy působit nejméně tři roky vědci z mnoha zemí světa.
Aktuálně.cz, 21. 2. 2011
Šakti Rath je vůbec nejmladší z celkem 26 výzkumníků, které do Brna přitáhne Jihomoravským krajem a Evropskou unií dotovaný program SoMoPro. Prvních třináct z nich už v regionu po první výzvě programu pracuje, druhá třináctka sem přijíždí právě teď.
Inovace.cz, 18. 2. 2011
Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek poprvé představil tým 13 zahraničních a reintegrujících se českých vědců, kteří díky dotačnímu programu SoMoPro budou pracovat na špičkových projektech vědeckovýzkumných pracovišť jižní Moravy.
Listy jižní Moravy, 17. 2. 2011
Podle vedení hejtmanství se díky programu SoMoPro má Jihomoravský kraj šanci stát se jedním z nejvíce inovativních regionů v Evropě.
Sedmička, 13. 2. 2011
Odborníci oceňují nápady mladých vědců, kteří za své objevy mohou získat Nobelovu cenu.
Lidové noviny, 1. 2. 2011
Tři roky strávila chemička Jana Křenková ve Spojených státech a nyní se vrací do Brna.
Deník, 18. 1. 2001
Jak působí znečištěné životní prostředí a jedovaté látky na samčí reprodukční systém? Ny tyto otázky hledá při svém výzkumu odpověď studentka přírodovědecké fakulty MU Petra Kubincová.
MF Dnes, 18. 1. 2011
Lidem po těžkých prazech ruky, kteří s končetinou nemohou pohnout, v budoucnu pomůže speciální loketní ortéza. Tu nyní vyvíjí Tomáš Ripel, student VUT. Jeho práci ocenil i primátor města Brna Roman Onderka.
Česká televize, 18. 1. 2011
Reportáž ze slavnostního předávání šeků vítězům soutěže Brno Ph. D. talent. Vstup začíná na 9. minutě a 54. vteřině nahrávky.
Televize RTA, 18. 1. 2011
Doktorandka Petra Kubincová je jednou z dvaceti studentů oceneněných tříletým stipendiem v celkové výši 360 tisíc korun v soutěži Brno Ph. D. Talent. Porotu přesvědčila projektem "Samčí reprodukční systém a vliv znečištěného životního prostředí".
Brněnský deník, 31. 8. 2010
JCMM vytvořilo nový nástroj vzájemné komunikace mezi studenty SŠ, učiteli SŠ a vědeckými pracovníky/vysokoškolskými pedagogy.
Brněnský deník, 23. srpna 2010
JCMM intenzivně připravuje vydání příručky pro učitele středních škol o práci s talentovanými žáky.
Mobility, 8. července 2010
Studentka Charlota Blunárová z vyškovského gymnázia zpracovala práci SOČ pod vedením Ing. Daniela Koutného, Ph.D. za finanční podpory Jihomoravského centra pro mezinárodní mobilitu. Charlota se zabývala designem mobilního telefonu pro děti a se svojí prací se probojovala až na celostátní přehlídku, kde ve svém oboru obsadila první místo.
Brněnský deník, 9. února 2010
Uchazeči o doktorský titul musí většinu svého času podřídit vědě a výzkumu. Obvykle proto v ruce obracejí každou korunu. Dvacet doktorandů z Brna může starosti s penězi pustit na tři roky částečně z hlavy. Brněnský magistrát je v pondělí odměnil stipendiem deset tisíc korun měsíčně.
Brněnský deník, 14. ledna 2010
Přímé podpory se dočkají jak nadaní studenti, tak i jejich učitelé a nově i čeští a zahraniční vědci.
Brněnský deník, 30. června 2009
Dva středoškoláci a sedm studentů univerzit z jižní Moravy se v početném davu návštěvníků lehce ztratili. Málokdo by uhodl, že sem přiletěli s důležitým posláním. Získat inspiraci pro nové muzeum přírodních věd. Vzniknout má v Brně.