RU EN CS

Zájem o SoMoPro nepolevuje

Registrace žadatelů do programu SoMoPro byla ukončena ve středu 30. listopadu. Žádost o grant podalo 60 zájemců, uspět může přibližně 10 z nich. Jejich projektové návrhy budou nyní zkontrolovány po formální stránce. Dalším krokem pak bude hodnocení projektů, které provedou renomovaní zahraniční experti se zkušenostmi z hodnocení Marie Skłodowska-Curie grantů.

Nejvíce žádostí podala Masarykova univerzita (28) a Vysoké učení technické v Brně (21). Další projektové návrhy připravila Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (4), Mendelova univerzita v Brně (3), Veterinární a farmaceutická univerzita Brno (2), CzechGlobe (1) a Český metrologický institut (1). Z hlediska podporovaných oborů je 30 projektů zaměřeno na biotechnologii a biomedicínu, 21 na materiálový výzkum, 5 na informační a komunikační technologie, 3 na elektroniku a fotoniku a 1 na pokročilé výrobní technologie.

Výsledky budou známy začátkem března 2017. O dalším průběhu soutěže vás budeme informovat. 

SoMoPro tým

 

Zpět na přehled článků

Spojujeme studenty, učitele, vědce i ty, kdo chtějí své know-how předat dál. Vytváříme síť lidí zapojených do studia nebo práce v oblasti přírodovědy a techniky.

Více

Podpořte nás na sociálních sítích

Facebook Twitter Google + Linkedin