Aktuality

Studenti Vědci Učitelé

Brno Ph.D. Talent Brno Ph.D. Talent Česká centra EURAXESS INTERNACIONALIZACE INTERNACIONALIZACE Koordinátoři N-Trophy N-Trophy Orion Podpora SOČ Podpora SOČ Podpora SOČ PolyGram PolyGram PPNS PPNS Práce s tal. mládeží SoMoPro T-Exkurze T-Exkurze


12. 6. 2018

Úspěšní řešitelé Středoškolské odborné činnosti (SOČ)

Úspěšní řešitelé Středoškolské odborné činnosti (SOČ) Tomáš Foltán, Filip Jordánek, Tomáš Třetina a Adam Petrskovský se pod odborným vedením Ing. Tomáše Ridoška zabývali vesmírnou tématikou pod hlavičkou Jihomoravského centra pro mezinárodní mobilitu. Prezentovali své postery při otevření nové haly pro výrobu vesmírných technologií pro program Small Spacecraft Mission Services rakety Vega Evropské kosmické agentury v Brně. Akce se mimo jiné zúčastnili senátor a ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek, primátor města Brna Petr Vokřál, ředitel vývoje nosných raket Evropské kosmické agentury Stefano Bianchi, ředitel pro rozvoj a marketing pro program Small Spacecraft Mission Services Angelo Fontana, italský velvyslanec Aldo Amati a honorární konzul Itálie v Brně Pavel Zezula. Studentům srdečně gratulujeme:-)!

11. 6. 2018

Závěrečná konference projektu Erasmus Plus - Talent Education

Dne 6.6. 2018 jsme se i se studenty zúčastnili oficiální závěrečné konference projektu Erasmus plus – Talent Education, která se konala v holandském Leidenu. Slavnostní ukončení proběhlo na místní radnici. Děkujeme všem našim partnerům za spolupráci!✔️

14. 5. 2018

Dne 10.5. 2018 v Brně proběhlo na Gymnáziu tř.Kpt. Jaroše krajské kolo soutěže středoškoláků SOČ!

Dne 10.5. 2018 v Brně proběhlo na Gymnáziu tř.Kpt. Jaroše krajské kolo soutěže středoškoláků SOČ. Podporujeme naše studenty PPNS a řešitele SOČ. Chcete také patřit mezi ně? Vyberte si z našich témat SOČ a zaregistrujte se do PPNS! http://www.jcmm.cz/studenti

11. 5. 2018

Zahraniční studenti "Internacionalizace" oslavili jarní čas v Brně

Zahraniční studenti "Internacionalizace" se zahřáli u tradičního jarního ohýnku při české konverzaci na Kamenné horce v Brně, kde oslavili jarní čas opékáním špekáčků, hermelínů a dalších dobrot, při kterých nezapomněli probrat všechny zásadní otázky života.

9. 5. 2018

Registrace na T-exkurze stále probíhá - prodloužena AŽ do 13.5.2018!

Rádi byste se podívali na zajímavá vědecká místa, probrali lákavá témata s profesionály daného oboru a nebyli pouze pasivními pozorovateli? Pak neváhejte a přihlaste se na T-exkurze! Registrace, výběr témat a odevzdání krátkého testíku či motivačního dopisu je prodloužena AŽ do neděle 13. května 2018! Těšíme se na bádání s VÁMI :). Přihlašujte se na: http://www.jcmm.cz/projekt/t-exkurze/ Výběr témat najdete na: http://www.jcmm.cz/projekt/t-exkurze/

18. 3. 2018

N-trophy8 zná své vítěze

Víkendovou experimentální soutěž pro tříčlenné týmy středoškoláků z celého Československa v biologii, chemii, fyzice a logice vyhrál po lítém boji tým Jarošťáci (se vrací) následováni Restrikční Endonuleázou a Slezskou kavárnou. Gratulujeme!

9. 1. 2018

Robotický tábor

Chtěl by ses naučit s Arduinem? Chtěl by ses naučit programovat? Chtěl bys proniknout do tajů světa elektroniky a mikrokontrolérů?

4. 1. 2018

Zimní soutěž s Robotiádou!

Chcete vyhrát zájezd do Paříže pro dvě osoby a jiné zajímavé ceny?

15. 11. 2017

Ocenili jsme nejlepší

Představitelé Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem v úterý 14. listopadu 2017 přivítali nové účastníky Programu podpory nadaných studentů.

4. 7. 2017

Studentky chrání Indonéskou džungli

Gymnazistky Radka Syrová a Petra Crhonková ze Strážnice vypracovaly pro projekt "Help for Jungle" (Pomoc pro džungli) sérii příruček.

5. 6. 2017

ÚLeT plný fyziky a zážitků

Vydejte se s námi za poznáním, zkušeností a zábavou na akci plnou fyziky a zážitku. Pojeďte s námi na ÚLeT!